| LuminitaRoz a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase la o petrecere de sfarsit al verii in natura cu prietenii? sunt foarte protectori si nu prea stiu.
P.S vin si 2 parinti cu noi!

5 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

1.Ai o singura viata happy Du-te si distreaza-te.Problemele din viata cu care ne batem acum capul, peste o saptamana nu vor mai avea aceeasi importanta.Peste o luna, nici nu va mai ganditi la asta.Peste 6 luni ati uitat complet.Iar peste 20-30 de ani o sa te intrebi: "De ce oare am lasat lucrurile alea sa ma afecteze?"Nu vor mai conta absolut deloc.

P.S.: Peste 40 de ani, nu vei regreta lucrurile ce le-ai facut, ci pe acelea pe care NU le-ai facut, cand aveai ocazia.Du-te si distreaza-te Luminita happy
Arata-le parintilot tai ca sti sa te descurci. happy Bafta

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca vin 2 parinti eu cred ca esti deja in avantaj.
Spune-le ca vin si pot sta fara griji, nu veti face prostii cu ei prin preajma.
Le poti zice sa vorbeasca eventual cu cei 2 care vin thinking doar daca vrei.

| piti77 a răspuns:

Daca mai vin doi parinti cu voi, atunci invita-i si pe ei. daca sunt atat de protectori s-ar putea sa le convina varianta asta..acum depnde si de tine daca vrei sau nu sa vina cu tine..eu nu cred ca ar fi o problema dar.tu stii cel mai bine ce relatie ai cu ei

| zozoMik a răspuns:

Buna
Ai doua variante:
Prima varianta: Vorbeste cu ei..prezintale toate calitatile cestei iesiri... formulteaza o opinie si sunstino cu ce crezi tu ca se poate..gen te ajuta sa te integrezi : ultima petreceri si apoi te apuci de carte, ve`ti fi tot timpul supravegheati... si toate cele
Daca prima varinta nu merge..atunci...Nu iti ramane decat opriunea de a te,,cofleci" in casalaughing sau poti :sa iesi fara ca ei sa stie, e drept ca te alegi cu o pedeapsa frumusica, dar vei avea parte de distractie, si ce le povestii copiilorlaughinglaughinglaughing
Eu una asa fc, ma risc >si merita mereulaughinglaughinglaughing

| Edamstar a răspuns:

Vorbesti cu parintii tai si le spui ce veti face acolo le spui ca o sa fie si doi adulti cu voi.
Si pote te vor lasa sa mergi.
Bafta.