| Pentea_George_1997 a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma lase sa organizez o petrecere la un prieten acasa?

2 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Pai, daca e la prieten acasa, intai cred ca trebuie sa discuti cu parintii LUI, nu?
Daca acestia isi dau acordul, poti sa le spui parintilor tai asta, si probabil vor accepta.
Sa nu va vina ceva idei sa faceti asta fara acordul parintilor, ai lui sau ai tai, ca daca se intampla ceva nasoale, cadeti rau de tot.

| Sarcastique a răspuns:

Petrecerile se organizeaza la tine acasa, sau la un restaurant, poate club. Dar in nici un caz la un prieten acasa! Pentru ca, daca s-ar intampla ceva, tu ai fi raspunzator. Asculta-i si tu pe parinti. straight face