| Beibii_6447 a întrebat:

kiss Am o oarecare problema cu parintii rolling eyes... Am aproape 16 ani, dar nu ma lasa sa ies pe-afara cu prietenii asa de mult cat as vrea. Si nu le cer voie in fiecare zi, logic. In weekend-uri se mai intampla sa vrem sa iesim si ma lasa, dar mai rar. Iar in timpul saptamanii de-abia reusesc sa ii conving.
In timp ce prietenii mei merg pe-afara aproape in fiecare seara si in fiecare weekend deoarece ii lasa parintii. Nu stiu cum sa fac sa ma lase si pe mine. N-au motive sa nu ma lase ca si la scoala invat foarte bine. Poate sunt ei mai protectori dar cam exagereaza. Nu pot sa-i inteleg straight face
Ceva sfaturi?hee hee Dau fundita :d

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Intreaba-i de ce nu te lasa, ar trebui sa aiba un motiv intemeiat, ca de nu mai ai 5 ani sa te dadaceasca atataoh go on spune-le ca nu mai esti copil, ca vrei si tu sa iesi cu prietenii pe afara sa te distrezi, si spune-le ca dupa ce ca inveti bine, si aduci numa note bune acasa, cu ce te rasplatesc?! ca nu te lasa pe afara, pai e exagerat, macar atat ar fi putut face si eistraight face.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prezinta-le /fa-le cunostinta cu prietenii tai!--- doar cunoscandu-ti anturajul, parintii tai se vor convinge ca mediul social in care te "invarti' nu dauneaza, schimba sau influenteaza in rau toate preceptele morale in spiritul carora te-au educat. Fa tot ceea ce tine de tine ca sa le inlesnesti contactul cu anturajul tau si nu, in ultimul rand, fii prietena macar cu unul dintre parinti. Sarbatori fericite si succes!

| Assassins a răspuns:

Peii ce sa zic...incearca sa vorbesti deschis cu ei, daca nu doar cu parintele ce iti e cel mai apropiat(in general mama) si spune`le ca esti adolescenta si simti si u nevoia sa iesi afara la aer curath sa te plimbi si sa te distrezi ca orice adolescent din lumea asta si ai sa vezi ca nu sunt chiar atat de rai parintsii si o sa te lasewinking:Xlove struck:X funda?

| Șttefania a răspuns:

Nu ii inteleg pe parintii taistraight face
Eu am 12 ani si am stat afara cu prietenii pana la 12 noaptea.
Orcum am stat in faata scarii.
Incearca sa voarbesti cu eiwinking
Succes si Sarbatori fericite

| BuBuLetS a răspuns:

Decii, din cate am inteles eu inveti foarte bine la scoala, la unii parinti problema este scoala.
Cred ca problema lor este INCREDEREA, incearca sa le redai incredere.
Nici pe mine nu ma lasa parintii, dar le dovedesc incredere.
Asta este singurul meu sfat.
Cei mai multi parinti au incredere in ei, dar nu le o arata.
Sper ca te-am ajutat :*!
Numai bine happy!