| OSCARtoons a întrebat:

Cum imi pot face un blog?
Cea mai exacta explicatie are fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Un blog il poti face gratuit inregistrandu-te pe wordpress.org sau pe blogger.com

este gazduit de ei si tot ce trebuie sa faci tu e sa scrii in el happy
Daca vrei o varianta mai complicata atunci poti face un blog cumparand un domeniu, cumparand gazduire, descarci wordpress, il instalezi, cauti o tema gratuita care sa iti placa sau poti cumpara una, si apii te apuci de scris.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Nu trebuie sa-ti explic ca e foarte usor, da cateva clicuri si ai blogul facut https://www.google.com/......rviceLogin http://www.sosblog.com/ daca vrei mai simplu de atat spune ca vin si te iau de mana.pa

| GoguSteriade a răspuns:

Intri pe www.wordpress.com si pur si simplu iti faci un cont. Alegi un nume de domeniu valid si aceea va fi adresa pe care o vor accesa altii pentru a intra pe blog:

www.exemplu.wordpress.com

Restul nu are nevoie de explicatii, poti selecta limba romana in interfata blogului si te vei descurca cu usurinta. Iti alegi o tema frumoasa si postezi chestii originale.

Mult noroc. :)

Întrebări recente