| EuSiDoarAtat123 a întrebat:

Cum imi schimb parola pe yahoo mail?

Răspuns Câştigător
| Crucified a răspuns:

Bună! Intră pe mail şi sub numele tău sunt nişte buline (invisible, bussy etc).Dai click şi scrie undeva *account*. Intrii în account şi e o listă... undeva scrie *change password*.Iar de aici e foarte simplu.Te descurci tu.Baftă!

| Liliana_Rusu_1951 a răspuns (pentru Crucified):

Mulțumesc, voi încerca.

24 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Pentru a schimba parola unui cont de Yahoo! messenger/mail avem de facut 3 pasi simpli:

1. sa ne logam pagina oficiala cu userul si parola contului ai carui parola vrem sa o schimbam

Atenție! Pe pagina Yahoo! și nu altceva, aveți grijă la linkul din bara de sus a browserului. Se introduce parola de 2 ori, pentru confirmare.

2. dupa logare veți fi redirecționați pe pagina principală Yahoo! Aici click pe id, în partea dreaptă.

Va trebui sa mai introduci odata parola (motive de securitate).

3. dupa ce am intrat pe pagina contului click pe "change password"
Va trebui sa completati campurile cu parola curenta, parola noua si din nou parola noua pentru confirmare.

http://www.ymlover.com/cum-sa-schimb-parola-de-yahoo/

| MariaChrii a răspuns:

Inainte sa te loghezi dai change password te pune sa scrii parola veche si apoi parola noua succes

| AdamLevine a răspuns:

Simplu:

Intri pe Yahoo.com,Mail,iti bagi datele apoi sus in stanga o sa iti arate" Hi...(cum te numesti)dai acolo si mai jos scrie Account Info, apoi bagi inca o data parola veche, iar la sectiunea Sign-In and Security o sa scrie imediat putin mai jos:Change your Password.

Bagi mai intai parola veche apoi de 2 ori pe cea noua apoi in dreapta ai butonul "Save" si gata.

Bafta!

| Anonim9990 a răspuns:

Sall. In primul rand intri pe yahoo mesenger si dai pe am uitat parola. Apoi scrii mailul sau ID-ul si raspunzi la intrebarile pe care le-ai scris cand ai facut contul. Si dupa aceea iti apare o rubrica cu ceva de genul "parola noua" si acolo scrii noua parola.

| Aura_Petrisor_1973 a răspuns:

123456aura73 yahoo mail petriaura@yahoo.com

| Aura_Petrisor_1973 a răspuns:

Cum pot ajunge la adresa de email

| Aura_Petrisor_1973 a răspuns:

Cum ajung la contul de email

| Liliana_Rusu_1951 a răspuns:

Vreau sa schimb parola!

| Alexandru_Gheorghe_Pop_1938 a răspuns:

Schimb parola

| Alexandru_Gheorghe_Pop_1938 a răspuns:

Ghita1938

| Alexandru_Gheorghe_Pop_1938 a răspuns:

Aghepop@yahoo.com

| Vasilica_Valentin_1975 a răspuns:

Ma verific

| Vasilica_Valentin_1975 a răspuns:

Vreau sa schimb parola

| Coneac_Coneac_1975 a răspuns:

Cum imi schimb parola yahoo mail!

| Calin_Jean_1975 a răspuns:

Cum schimb parola email

| Birzescu_Popescu_Narcisa_Maria_1979 a răspuns:

Cum imi schimb parola si pastrez adresa de email

| Amza_Marian_1975 a răspuns:

Marian

| Maria_Iudifta_1973 a răspuns:

Nu știu Cum sa schimb parola

| Patrut_Mioara_1966 a răspuns:

Cum imi schimb parola pe yahoo mail

Alte răspunsuri
| Radescu_Georgio_1982 a răspuns:

Cum recuperez parola yahoo mail

| Pentelescu_Ionel_1978 a răspuns:

Cum schimb parola