| ladyy a întrebat:

Cum intelegeti expresia:"Indrazneste sa stii"?

Răspuns Câştigător
| Cryss a răspuns:

Indrazneste sa descoperi si sa inveti lucruri noi, sa fii deschisa la noi posibiltati, pentru formarea propriei tale persoane. Nu te lasa intimidat de aparente, dupa cum stim ele insala, dar cu putin curaj ne dam seama ca nu e nimic foarte complicat.
In plus, cunostintele nu fac rau omului ci il ajuta sa se dezvolte, sa se integreze in societate, sa fie capabil sa isi traiasca viata si sa isi gaseasca un scop in viata, sa isi impuna teluri pe care sa le atinga.
Indrazneste sa stii si sa traiesti happy.

12 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca raspunsul este mult mai profund...
A indrazni sa stii, sa cunosti este o cerinta a lui Dumnezeu, care ne-a invitat la cunoastere...nu la ce spune biserica..."crede si nu cerceta"... Oare de ce Dumnezeu ne-a lasat atatea pilde si exemple in intreaga Biblie...ca sa le cercetam...sa le stim, sa ne fie de ajutor in viata. Intotdeauna trebuie sa indraznim sa stim despre orice, sa nu fim in situatii in care sa nu ne descurcam, sau sa facem alegeri gresite... Dumnezeu a stiut slabiciunea noastra si ne-a lasat ca testament toate regulile firesti si corecte de a trai, pentru a nu suferi in urma greselilor.
Informatia este jumatate din intreprinderea noastra in actiuni...

| anonim a răspuns:

De exemplu, daca ti-as cere numarul de telefon si ti-as argumenta ca este pentru cultura mea generala.big grinbig grin

| Cryss a răspuns:

Mersi pentru ce care mi-a catalogat raspunsul stupid laughing.
Ce sa ii fac, fiecare are dreptul la o opinie, chiar daca intelege ce scriu sau nu oh go on.

| Cryss a răspuns:

Mersi ladyy, ma bucur ca tu ma intelegi >big grin

| tukhey23 a răspuns:

Esti o fata frumoasa, eu cred sa iti dau un rasp... fara sa ma indragostesc de tine.Adica,depaseste-ti limitele pe care le ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TRAIESTE VIATA SI VEI AFLA DE TOATE, NIMIC NU E MAI PRESUS, CACI OMUL DECIND A APARUT VREA DOAR SA STIE SA SI NUL IMPIEDICA NIMIC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"indrazneste sa stii"- Inseamna a capata noi cunostinte, a spera ca vei optine mai mult, a cauta prin carti ceva nou si sia inbogati vocabularul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa cunosti lumea inconjuratoare

| ladyy explică:

Cryss, sa stii ca eu am ales aceasta varianta care spui tu stupida fiind cea mai reushita.

| cLaUSEr a răspuns:

Grffiti lesson

| victoritaciobanuion a răspuns:

Azutatima va rog la un esweu cu tema,, Indrazneste sa stii"'