| MonyLoveBadBoy91 a întrebat:

Cum o determin pe mama ca sa ma lase in excursie? dar pe tata? avand in vedere ca sunt putin cam rebela... daca nu ma lasa as putea sa plec fara permisiunea lor? funda+vot

Răspuns Câştigător
| Boog a răspuns:

Deci si eu is tot asa si in primul rand cand e vorba de excursie intotdeauna ii fac sa ma lese si uite cum fac:
-Chiar daca esti putin rebela asculta cat de cat de ei pana ce pleci in excursie
-Daca te intreaba ceva raspunde frumos si cu sens
-Daca te trimit undeva du-te chiar daca nu vrei sau nu ai chef
-Daca te roaga ceva sau iti zic sa si grija de ceva ascultai
-Dupa ce ai respectat termenii de mai sus si esti sigura ca ti-a mers intreaba-i daca te lasa
La mine functioneaza de fiecare data big grin
Bafta

2 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Nu,nu te sfatuiesc sa pleci fara permisiunea lor, nu este bine.Dar nu inteleg de ce nu te lasa.Fa cum a zis marcopolo970, plus o rugaciune. Poate cine stie, Doamne-Doamne face o minune si parintii tai se vor indupleca.Roaga-te sa se intample ceea ce ar fi bine pentru tine.Multa,multa bafta!

| marcopolo970 a răspuns:

Era de ajutor sa dai mai multe date despre excursie, unde, cu cine, in ce context. Nu te sfatuiesc sa pleci fara permisiunea lor, si ar pierde increderea si o sa ai mereu ascandaluri. Poti incepe din timp sa le arunci cate o vorba, cand faci ceva ce le place lor (sa spui "cred ca as merita o excurstie", etc). Pe urma sa ai o discutie cu ei unde sa spui de ce este importanta excursia pentru tine. Si cere-le mai mult, ca sa ai de unde lasa. succes