| Just4Joker a întrebat:

Cum să-mi conving părinţii să mă lase in excursie? Credeţi-mă, nu suferă după bani (Tata fiind medic legist bine plătit, iar mama Designer vestimentar, ambii luând peste 15.000 - 16.000 € / month) Deci, nu-i o problemă cu banii. Pur şi simplu, nu mă lasă, din ambiţia aia enervantă a lor. Ei imi zic că "Nu sunt bine pregătit", având 13 ani! Adică, okay, am tot ce îmi doresc. Dar mai presus de astea, imi doresc să mă distrez mai mult alături de colegi. Sunt foarte popular in şcoală, de asemenea şi foarte bun la invăţătură(Nu-s arogant de fel, da' na...), ei cred că acolo nu prea sunt condiţii şi nu prea o să avem ce mânca şi o să dormin inghesuiţi, dar din căte ştiu eu, diriga e o bună organizatoare. Gata cu detaliile. Intrebarea este : Cum îmi conving părinţii să mă lase in excursie, având in vedere că nu au probleme cu bugetul?

2 răspunsuri:
| andra121 a răspuns:

Pai ii poti convinge ca poti sa mergi si ca daca acolo nu e chiar lux poti rezista. Succes!

| Just4Joker explică:

Nu va funcţiona dacă nu-i ''şantajez'' puţin. Alte sfaturi?