| Alexalice10 a întrebat:

Cum poți sa te casatoresti in Sims freeplay? Funda pentru cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| MysticWayz a răspuns:

Sunt niste pasi pentru a te casatori :
- prietenia in primul rand, trebuie sa te imprietenesti pentru a te putea casatori.
- trebuie sa aiba scorul relatiei de minimum 70
- pe urma pune-i sa se sarute si sa se imbratiseze de mai multe ori
- pe urma ca cererea in casatorie sa fie acceptata, trebuie sa fie intr-o stare buna, sa nu le fie foame sau altceva.
- apoi cand cerearea de casatorie este acceptata, nunta va incepe imediat. ei se vor schimba in haine de nunta si gata, asta e tot. Apoi banii celui cu care s-a casatorit se vor adauga la contul bancar.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Alexalice10 explică (pentru MysticWayz):

Cum adică scorul relatiei sa fie de minimum 70? Ca nu scrie nicăieri. Ești sigur ca in Sims freeplay? Dar cum cer in căsătorie? Ca mie imi apar doar aste : be funny, be romantic, be rude, complain si wooho, atât.

| MysticWayz a răspuns (pentru Alexalice10):

Da, pune-i de mai multe ori pe actiunea : Be romantic.

| Ciobotaru_Delia_2001 a răspuns (pentru MysticWayz):

Dar cum vezi puctajul relatiei

| Maria_Ursu_1990 a răspuns (pentru MysticWayz):

Nu e adevarat! trebuie sa treci de misiunaea love in air!

| Blonduta_Maria_1974 a răspuns (pentru MysticWayz):

Am un prieten pe sims freeplay şi nu ştiu cum să se căsătorească

| Blonduta_Maria_1974 a răspuns (pentru MysticWayz):

Eu pe sims freeplay sunt la nivelul 8 şi nu stiu cu sa îi căsătoresc.
Ajutatimă vă rog frumos

| Cucerescu_Gabriela_2003 a răspuns (pentru Alexalice10):

Apasa be romantic ei trebuie sa ajunga mai departe de best friens ca sa se poata casatori pupa si trebuie sa apesti be romantic dar nu poti deoarece spune ca dragostea e in cautarea aerului si mai scrie completeaza
Sper ca ti-a fost de ajutor!

25 răspunsuri:
| d0pex a răspuns:

Nu-are cum sa te Casatoresti. Dar poti in sims 2 si sims 3

| Alexalice10 explică (pentru d0pex):

Ba da, poți sa te casatoresti.

| d0pex a răspuns:

Nu n-ai cum, ai putut tu? nu cred

| Alexalice10 explică (pentru d0pex):

Uita-te in app store la noul update de pe Sims freeplay si vei vedea ca se poate. Doar ca explica clar cum.

| Alexalice10 explică (pentru d0pex):

* nu explica. Scz

| MysticWayz a răspuns (pentru Alexalice10):

Deci. Pentru a te casatori > prima data relatia sa fie buna, apoi cumpara inelul, pune intrebarea si gata. happy
Apoi pentru copii > odata ce esti casatorit, cumpara un pat de copil. happy

| MysticWayz a răspuns (pentru Alexalice10):

Apoi daca vrei sa ai o cariera de muzician: construieste un studio.
Sper ca te-am ajutat, happy Fundita? tongue

| Bidilici_Sara_1995 a răspuns:

Prima data îți apare misiunea cu gătitul(unde e desenata o tigaie)după îți apare misiunea LOVE is in the air și îți spune pas cu pas ce sa faci, dar in engleză...nu mai țin minte mai mult...

| Jackson_Madison_1995 a răspuns (pentru Bidilici_Sara_1995):

Mie la misiunea cu gătitul îmi cere Search Bookshelf ca sa pot sa dau pe be romantic! Ce trebuie sa fac la misiunea asta? Ma poti ajuta?

| BarbieFashion a răspuns:

Deci trebuie sa faci lvl 7 si sa faci misiunea "love is in the air" acolo iti va spune ce sa faci, va trebui sa dai " be romantic" pana cand vor fi "parteners" apoi ii dai inelul care prima oara va fi grstis, apoi vor fi casatoriti si ca sa locuiasca impreuna dai " ask to move in".

Daca te intereseaza, dupa aceea vine misiunea "two and a half sims"
Unde vei putea face copii!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Oana_Alexandra_1996_KoS0 a răspuns (pentru BarbieFashion):

Cum trec de misiunea "love is in the air"?

| Eryka_Gabriela_Florescu_1990 a răspuns:

Cum completezi misiunea LOVEis in the air?

| edaniela17 a răspuns:

Si daca nu imi accepta si imi spune ca dragostea nu plueste in aer ce trebuie facut?]

| Ciobotaru_Delia_2001 a răspuns:

Mystic wayz cum vezi cat a dat la be romantic sau macar de cate ori

| Catalinageorgi a răspuns:

Daca am terminat misiunea,, Love is in the Air" si inca nu sau căsătorit ce fac

| Prejban_Naomi_1990 a răspuns (pentru Catalinageorgi):

Cum poți sa treci de misiunea love is în The air

| Branza_Paul_1945 a răspuns:

Da

| isabella932 a răspuns:

Unde se vede punctajul relatiei?