| Oanna96 a întrebat:

Cum poate face gem pentru diabetici? cu ce pot inlocui zaharul?happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă fructele sunt suficient de dulci, nu mai pui nimic!
Pa, pa.

| Ruxuletz a răspuns:

Zaharina

| AnaBlackVampire a răspuns:

Buna!

Eu am diabet si folosesc fructoza (zahar din fructe). Este la fel de bun ca zaharul si se gaseste la supermarket.

Bye! big grin

| ioana100 a răspuns:

Miereabatting eyelashes

| unbaiat_2826 a răspuns:

Zu zaharina sau zahar din fructe

| tyger10 a răspuns:

Poi mierea este un inlocuitor al zaharului si este foarte sanatoasa deci poti folosi mierea big grin

| Diia_4771 a răspuns:

Zaharul se poate inlocui cu zaharinawinking:*
fuunda?:*

| limitless a răspuns:

Poate mierea naturala poate inlocui zaharul? Sant si inlocuitori artificiali desigur, dar la temperaturi mari isi pierd eficienta.

| ReginaNoptii_9261 a răspuns:

Cu zaharinahappy