| pissy218 a întrebat:

Cum pot adauga o admina pe pag de facebook?
Astept raspunsuri cat mai rapide.
Dau funda

2 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă ești manager-ul paginii (administrator, cel care a făcut pagina inițial), atunci poți adăuga alți admini, numiți ''content creator'' (creator de conținut). Îi poți adăuga așa:
Intri pe pagina ta la ''Folosește Facebook ca (numele paginii) în colțul dreapta-sus (sau intri de unde poți) -> Sus vei vedea ''Pagină, Activitate, Statistici, Setări'' apasă pe ''SETĂRI'' -> Din listă selectează ''Roluri pentru pagină'' -> ''Adaugă alt administrator'' aici scrii numele prietenului sau adresa de e-mail a sa și ca să nu-ți poată fura pagina, nu-l faci administrator, ci simplu ''editor'' sau c.c care poate doar să posteze. În final îți confirmi cu parola și gata, l-ai adăugat. Sper că te-am ajutat.