| Bogdanys a întrebat:

Cum pot aduce mailurire de pe yahoo mail pe Microsoft Office Outlook 2003?

1 răspuns:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Adresa de mail + parola, Yahoo Mail oferă acces standard POP3 pentru primirea de email-uri primite prin cutia poştală Yahoo, folosind software-ul tau preferat client de email. Pentru a seta clientul de e-mail pentru a lucra cu contul dvs. Yahoo, trebuie să selectaţi protocolul POP3 şi de a folosi următoarele setări e-mail server:
Yahoo Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (SSL activat, port 465)
Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (SSL activat, port 995)