| Jonas_7169 a întrebat:

CAre este solutia sa fac sa mearga mail-ul pe Microsoft Outlook?

1 răspuns:
| jabiilord a răspuns:

Daca vrei sa iti setezi contul de gmail uite aici un tutorial:
...press.html
Daca vrei sa setezi contul de yahoo atunci nu prea se poate decat daca ai cont platit pentru ca pop3 ul nu e activat.
Acelasi tutorial se aplica si la alte conturi de email gen domeniu propriu sau hotmail insa ai grija la porturi.
In mode normal sunt 110 si 25, dar portul 25 e blocat de marea majoritate a isp-istilor asa ca va trebui sa folosesti serverul lor de smtp pe portul 25.