| YooCata a întrebat:

Cum pot afla parola la un calculator care functioneaza cu windows xp? ok un prieten are parola la comp si i-am promis ca o sa-l ajut sa o afle, dar nici eu nu prea stiu exact cum. Nu freau sa schimb parola sau sa o scot vreau sa o pot afla doar.

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Inainte sa booteze windowsu apesi pe F8 in mod repetat. te va duce la un meniu, de acolo alegi safe mode si iti va da acces de administrator. acum intri in control panel la users and accounts si iti faci un cont cu ce parola vrei.

| YooCata explică:

Eu vreau sa stiu cum sa aflu parola... ia traba sa ramana...

| addi90 a răspuns:

De ce promiti ceva ce nu poti face? esti penibil, si amicul tau va spune la fel cand va vedea cat de viteaz esti tu de fapt. hahaha...

| YooCata explică (pentru addi90):

Tu vrei sa te dai mare aici? sa vada lumea cine esti? sau sa ajuti? cu astfel de gesturi mai mult tu esti cel penibil, hai jet de aici daca nu sti sa ajuti.

| addi90 a răspuns (pentru YooCata):

Deci."pretenas", 1: nu folosi cuvinte pe care nu le cunosti, pentru ca s-ar putea sa-ti prinzi limba. 2: nu incerc sa dovedesc nimic. incerc doar sa il fac constient de situatie si sa nu mai faca astfel de greseli. iar tu in loc sa pierzi vremea pe aici ai face bine daca ai citi o carte sau macar sa-ti faci temele... radiezi de inteligenta. Din moment ce reactioneazi la raspunsul meu inseamna ca ti s-a intamplat si tie, si daca stii cum e sa te dai zmeu si in final sa pici in groapa cu rahat de ce mai comentezi? sayonara

| YooCata explică (pentru addi90):

Si zi ca acum nu vrei sa te dai mare straight face si imi vorbesti mie de limbaj dar al tau cum e?

| addi90 a răspuns (pentru YooCata):

Pai.sunt destul de mare laughing tot incerc sa-ti explic ca urasc pe cei "mari si tari" si niciodata nu voi incerca sa-i imit. iar din aceasta conversatie reiese ca esti un cocalar care vrea sa fie cat mai smecher pe langa ceilalti, subiect incheiat. bafta in habitatul tau... sa ajungi in varful lantului trofic laughing

| cucubau1992 a răspuns:

Cel mai simplu intrare prin mersi dos la pc intrare prin contul de admin (id si parola sunt admin) si dezactivare usher-ul cu parola.asa e cel mai simplu sau reintalare windows

| RainbowNeos a răspuns:

Incearca sa umbli prin Bios, poate gasesti ceva folositorwinking