| Princessee a întrebat:

Cum pot avea un subrat perfect? Eu imi dau cu lama dar imi ramane subratul ca pielea de gaina. Am incercat cu epilatorul si imi vine sa ma urc pe pereti de durere. Cu ce sa ma epilez pentru un subrat perfect?

12 răspunsuri:
| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Poti incerca cu crema de epilat.

| εїз Ir εїз a răspuns:

Cu Venus de la Glette.De ala albastruwinking dar daca dai cu el sa te dai dupa aia cu lapte de corp

| Miяu a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti cu epilatorulwinking Nu e atat de dureros daca te inveti cu el!

| cretzufinish a răspuns:

Incearca crema depilatoare de la Veet. Acea zona e foarte sensibila si cu depilatorul sau ceara ustura tare, daca preferi lama foloseste spuma de ras si apoi da-te cu un after-shave (de barbati de ex), daca nu da-te cu o crema hidratanta.

| roxyroxy_5043 a răspuns:

Cu crema epilatoare happy

NOname
| NOname a răspuns:

Daca ai parul inchis la culoare (negru sau aproape negru), atunci tomna sau iarna poti apela la epilarea definitiva (cu laser, la un cabinet de specialitate). thumbs up Va fi nevoie de vreo 5-6 sedinte, si te va costa destul de mult, insa dupa aia nu vei mai avea treaba cu parul nedorit si vei avea mereu pielea fina si curata. day dreaming Bafta!winkingbatting eyelashes

| amaadina a răspuns:

Incearca cu ceara depilatoare la cald... Sigur v'a functionawinking
La inceput doare unpic, da' te obisnuiestiwinking
Cu crema creste par mai mare, iar cu lama, in loc de un fir de par iti cresc douawinking

| happyorsad a răspuns:

Cu crema epilatoare de la veet/eu am incercat sa ma epilez cu ceara rece si durea foarte tare

| Princessee explică:

Eu as vrea sa am subratul ca Daniela Crudu laughing. Ati vazut ce subrat are fata aia? Ce credeti ca foloseste? Oricum are si bani si isi permite sa isi faca epilare definitiva.

| andrushki a răspuns:

Cel mai bine cu lama sau cu crema depilatoare!

Apropo. nu e bine sa te faci cu epilatorul sau cu ceara. pentru ca acea parte este mai sensibila si poti deregla ce se intampla pe acolo,... daca ma intelegihee hee tongue

| Antonik a răspuns:

Mda.acuma depinde si de porii tai, degeaba iti dai cu creme si de-astea daca porii iti raman deschisi. Incearca cu crema depilatoare, dar este cam periculos deoarece in zona aia porii si pielea este mai sensibila.
Mare grija. Succeswinking

| NimeniAnonim888 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! Ai reusit cu ceva? Spune.mi si mie te rogg :*