| FrAnCeLiNa a întrebat:

Cum pot deveni o bona? Ce cursuri trebuie sa urmez? Unde gasesc in bucuresti aceste cursuri?

2 răspunsuri:
| nyko06 a răspuns:

Trebuie sa faci curs de baby-sitter, te poti interesa la Agentia pentru ocuparea fortei de munca de la tine in caz ca au astfel de cursuri daca esti in somaj il poti face gratuit daca nu se plateste sau sunt tot felul de asociatii care fac astfel de cursuri si ajuta tinerii cu cursuri si indrumare.

| cobra22 a răspuns:

Te poti inscrie la cursuri GRATUITE care (in Bucuresti si judetele din moldova) incep in februarie, sunt organizate de Fundatia Romanian Angel Appeal si inscrierile se fac pana pe 13 ianuarie. s-ar putea sa fie prelungita perioada de inscrieri, dar nu te baza pe asta. E un proiect pe bani europeni si cursurile gratuite vor fi si in alte judete. Mai multe informatii la http://www.scoalabonelor.ro/index.php/cursuri-calificare.html