| anonim_4396 a întrebat:

Ce cursuri pedagogice trebuie sa urmez pentru a deveni invatatoare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pedagogice

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Liceu pedagogic sau facultate cu profil de pedagogie inclusa.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, liceul pedagogic si de cativa ani in coace se face un an de pregatire psihopedagogica la Facultatea de Psihologie.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa devii invatatoare dupa terminarea liceului 9daca nu este de specialitate adica invatamant pedagogic0trebuie sa te inscrii la facultate specialitatea invatamant primar si prescolar cu o durata de 3 ani.