| MichaelJacksonbilliejean_6412 a întrebat:

Cum pot face din tastatura: t cu o virgulita jos, a cu o caciulita sus si s cu o virgulita jos? Imi puteti raspunde mai simplu?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebe sa iti cumperi o tastatura diferita, cea pe care o avem noi nu e buna pentru asa ceva.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vrei sa scrii cu diacritice?
Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy)... Enjoy!
Acum pentru a comuta rapid între cele două limbi, depinde de care vrei să o foloseşti,, poţi folosi combinaţia ALT + SHIFT.

| alexgogo a răspuns:

1. iei caracterul cu copy/paste
2. il cauti in character map

succes

| FurniciCoapte a răspuns:

Cauta un program pentru diacritice in romana sau vezi jos langa ceas pe ce limba e setata tastatura si vezi daca ai limba romana acolo, de obicei ENG amricana.
Sau poti folosi saitul acesta ca sa poti pune diacritice:) http://srv.diacritice.com/
bafta!

| IgnoreMe a răspuns:

E vorba de diacritice. Daca ai xp mergi la control panel/regional &language options/languages/details.

| Gabytza229 a răspuns:

Schimba limba in romana cu ajutorul tastelor shift+alt sau intra la instrumente --> limba --> stabilire limba si alegi romana. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Cosmin a răspuns:

Mai prietene, esti mult, mult prea dobitoc pentru lumea in care traim, sincer. Uite, iti dau si rasunsul, insa...intelegi tu. Instaleaza-ti tastatura romaneasca din Control Panel!

| CătălinKeenshi a răspuns:

Cel mai bun răsuns a fost al lui neluL... Încearca ce a zis el!

| MichaelJacksonbilliejean_6412 explică:

Imi puteti spune pe messenger? ID meu este:denis. jackson73