| RaR a întrebat:

Cum pot goli toata partitia adica disc local c cu tot cu windows? Am incercat varianta cu un cd bootabil cu windows sa dau pe delete si dupa pe l dar nu merge pe partitia cu windows pe alte partiti merge.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai normal ca merge, trebuie sa instalezi un windows nou ca sa faci chestia asta. Nu poti golii asa degeaba cu tot cu windows daca nu instalezi in acel moment un windous. Poti avea si un virus, si atunci trebuie sters cu un antivirus. Sau daca nu, Instaleaza alt windows in aceiasi partitie cu C, si apoi windows-ul vechi va aparea intr-un folder numit windows.old, si apoi il poti stergewinking

| blackwidow a răspuns:

Nu ti-am mai raspuns o data la intrebarea asta? Cum ai putea sa dai delete la windows daca tu rulezi windowsul in momentul respectiv? E ca si cum ai incerca sa stergi un joc in timp ce-l joci... Ca sa formatezi partitia cu windowsul in ea, trebuie sa reinstalezi windowsul, sau sa-ti pui alt windows in alta partitie, dupa care sa formatezi C:/ in timp ce rulezi celalalt windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci. instalezi windowsul din nou dai format partition inainte sa alegi 'C:' ca destinatie pentru instalare. cheama un prieten daca nu te pricepi