| CozmiNU a întrebat:

Am incercat sa fac dual boot Windows 7 cu 10 dar cand am ajuns cu instalarea windows-ului 10 la alegerea partitiei am constatat ca am deja 4 partiti si nu mergea sa il pun in cea goala facuta pentru el.
Deci am C, D si E-ul si vreau sa scap de E dar nu merge sa il sterg si nu prea inteleg de ce (nu merge sa dau delete volume) pentru ca la partitia D imi arata ca merge dar nu vreau sa o sterg pe asta fiindca am toate datele in ea.
PRINT:
http://i.imgur.com/9zoB4by.jpg

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

SIMPLU.
Din D creeaza o alta partitie, ai destul spatiu liber, o formatezi in NTFS, o activezi sa poti boota de pe ea, apoi instalezi sistemul tau