| RaR a întrebat:

Cum pot goli toata partitia adica disc local c cu tot cu windows?

9 răspunsuri:
| RaR explică:

Mda stiam dea stea dar problema este ca nu imi da voie sa sterg partitia unde este windowsul

| DoarImpreuna a răspuns:

Dupa ce bootezi de pe CD-ul cu Windows si-ti apar partitiile, selectezi partitia C: iar apoi vezi ca scrie undeva deasupra "Press D to delete this partition" Apoi un enter, apoi un L parca. Dupa ce o sterge o sa te aduca inapoi la meniu, unde vei avea un spatiu nepartitionat. Dai create partition, NTFS quick si instalezi mai departe normal.

| blackwidow a răspuns:

Cand reinstalezi windowsul, dai sa formateze partitia unde l-ai avut inainte. Daca vrei, dupa ce l-a formatat, poti instala noul windows tot in aceeasi partitie unde a fost anterior. Numai bine

| crysty97 a răspuns:

Cand reinstalezi windowsu iti zice unde ai vrea sa iti pui windowsu si iti arata toate partitiile tale si selectezi C si apesi pe d ca sa o deletezi apoi te intreaba daca sigur asta iti doresti apoi apesi pe L apoi iti arata ca ai gb liberi (pe aia care iai avunt in C) apoi trebuie sa scrie acolo undeva jos sa apesi iar nu stiu ce buton sa faci o noua partitie. Dupa ce ai apasat butonu ala selectezi ca partitia sa fie format NTFS apoi dai format (NU quick format ai grija ) si apoi astepti si GATA. Apoi mai incolo astepti sa se mai incarce ceva si gata windowsu instalat mai uitate la trailere de instalarea windosului pe youtube sau ceva daca nu team lamurit

| Naygel a răspuns:

Incearca sa folosesti partition magic big grin

| sezalex a răspuns:

Pai daca stergi si windowsul poti sa arunci calculatorul

| bumblebee_2036 a răspuns:

Formatezi partitia introducand Cd-ul cu windowsul si urmand procesul de instalare al windowsului.
Introduci cd cu windows in unitatea optica > restartezi pc > cand iti spune "booting from CD" apesi ENTER si apoi te descurci.depinde si ce windows vrei sa instalezi. Alta metoda nu exista.

| vladutz0111 a răspuns:

In primul rand iti trebuie un cd/dvd cu windows! Intrii in setup din boot si selectezi dupa ce se incarca setup-ul selectezi partitia si ai acolo scrise instructiunile!

Întrebări recente