| Clauditza a întrebat:

Cum pot invata breakdance? avem de facut un dans la scoala si la mine la scoala au fost dansuri turcesti arabesti tiganesti de tot felul in afara de breakdance si eu vreau ca, clasa mea sa danseze breakdance eu stiu cateva miscari da nu is chiar asa extraordinare si as vrea sa mai invat ceva miscari aveti vreun link cu cursuri breack dance ONLINE sau un filmulet ceva da nu vreau sa dawloadez sau ceva sa. Multumesc mult
HELP ME!

Răspuns Câştigător
| spot a răspuns:

Http://www.ehow.com/VideoSearch.aspx?s=breakdance&options=4
Aveti nevoie de o camera spatioasa si goala in care sa exersati. adidasi cu aderenta si mult tupeu. bafta

18 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Poate break.winking

| spot a răspuns:

Sala de sport e super ok. aveti grija sa faceti incalzire musculara foarte bine inainte de antrenament si incercati sa faceti si extensii. aici ai un program foarte bun de incalzire: http://sanathon.ro/tag/exercitii/. De asemenea pentru street sau breackdance aveti nevoie si de musculatura ori tonifiata si puternica ori mare(si tot tonifiata trebuie si aia :P ). ce sa zic. spor la munca. am uitat sa te anunt ca daca nu ai forta mai bine sa incepi sa-ti faci un program de mers la sala. bafta;) fundita? :D

| spot a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca o oglinda ar insemna foarte mult ca sa va vedeti sa stiti ce faceti si cum sa faceti. dansezi in fata oglinzii sa vezi cum iese. te ajuta foarte mult chestia asta.

| anonymus12345 a răspuns:

Invata sa scrii si romaneste si englezeste laughing.*_*

| Clauditza explică:

Mersi Spot pentru video e super si crezi ca sala dse sport ar fi de ajuns de buna?

| Zăppă a răspuns:

Nu stiu thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jq_F4cCtfFo si sunt si ceva tutoriale daca cauti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa exersezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam nicio indee si eu vreau sa invat stiu doar sa dau milu calu si pasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna as vrea sa spun ca ar trebui sa te ajute cineva nu de una singura poti sa iti rupi ceva bai bine pe o saltea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI sunt multi pasi, sa stai in cot, sa te invarti sa stai im maini si sa sar sunt mai multe chesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important lucru. sa nu fii pa ciclu cand practici acest sportwinking poate aduce chiar la decesuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata in continuare sa dansezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudia drga eu caut mai rau ca tine e sg dans care ma satisface pe bune daca ai ceva ponturi cautama am un amic care stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lucrati in echipa sa nu va certati si sa munciti din greu pentru a putea sa iasa un dans bun multa basta si aveti respectulk meu

| con12 a răspuns:

Www.yutube.com/watchHow to Breakdance : CC's Breakdancing Footwork