| florydia a întrebat:

Cum pot invata mai repede o lectie sau o poezie sau orice?

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Păi... ca să poţi învăţa ceva, trebuie să înţelegi ce înveţi. Aşa e mai uşor. happy
Încearcă să îţi dai seama care sunt ideile principale.
Atunci când înveţi. încearcă să nu mai faci şi altceva(adică să te uiţi la televizor..sau..etc.) Eventual poţi asculta nişte muzică lentăhee hee
Referitor la moment, eu una învăţ cel mai bine dimineaţa. tongue
Succes!

| fallsHD a răspuns:

O citesti si o scrii iar.

| TheWhiteTiger a răspuns:

Eu invat seara inainte sa ma culc, fie lectie, poezie, nu conteaza.
Ideea e ca dupa ce inveti te duci la culcare iar creierul are timp sa proceseze mai bine ultimele informatii pe care le-ai obtinut si de cele mai multe ori merge iar a doua zi stiu 80% iar daca mai citesc de 2-3 ori inainte de scoala o stiu pe dinafara.
Iti spun din experienta! happy

| AlyShiAtat a răspuns:

Eu aseara am invatat o poezia de 7 strofe.Seara o stiam balbait dar dimineata cand m-am trezit o stiam foarte bine. Mereu cand am invata seara am invatat-o foarte bine chiar daca seara nu prea o stiam.