| raulXXX a întrebat:

Cum pot invata sa merg cu motocicleta intro roata?

3 răspunsuri:
| Fartie a răspuns:

Iti iei niste cotiere si genunchiere pui casca frumusel pe cap si exersezi. Nu exista un manual "Cum sa mergi pe o roata cu motocicleta" du-te pe un camp sau un teren intins, drept fara denivelari, musuroaie etc. Si exerseaza. Funda?

| tzze a răspuns:

Nu este o anumita tehnica pentru a invata, ci mai degraba o calitate pe care o dobandesti. Este ca si trecerea de la mersul pe bicicleta pe 4 roti, pe doar 2. big grin O data cu trecerea timpului vei acumula experienta si cu siguranta vei putea merge si intr-o roata.
PS : ca sfat personal, la inceput poarta costum de protectie si casca, nu de alta dar Doamne fereste, daca ai cadea, sa nu patesti ceva.

| ingerashmyk a răspuns:

Daca vrei sa inveti mai intai tias rtecomanda sa testezi asta pe bicicleta.