| pinkflower a întrebat:

Cum pot sa fac pe facebook sa vada doar prietenii mei pozele, postarile etc.? Acuma cei care NU ma au la prieteni pot sa vada doar fotografiile de profil si fotografiile de coperta dar nu vreau sa vada nimic.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy in dreptul la -> Cine iti poate vedea postarile viitoare? da click pe -> Editeaza -> aici alegi PRIETENI -> salveaza setarea Acum click pe Cronologie si Etichetare (in stanga) in dreptul la -> Cine poate adauga lucruri în cronologia mea? -> click pe Editare si alege ->Prieteni ...si continui cu ->Prieteni pana jos.Acum intra in profilul tau aici http://www.facebook.com/profile.php? Id click pe ->Fotografii -> Albume ->click pe primul album -> Editeaza -> alege Prieteni (din dreapta)-> Click pe ->Terminat, asa faci cu fiecare album in parte. Acum la Albumul de profil, click pe prima poza, click pe Editeaza ->alege Prietenii sau Doar eu (care vrei), click pe ->Editare Terminata, asa faci cu fiecare poza in parte din acest album. Fotografiile de coperta sunt publice, nu ai ce setari sa faci.
Enjoy!

| kosyi a răspuns:

Pai dai in dreapta sus intre acasa si chestia de la deconectare si vezi ca e ceva ce seamna cu un lacat dai acolo si o sa scrie 'Cine poate sa imi vada lucrurile' dai pe ea si o sa selectezi doar prieteni sa vada