| SICAFLORIN a întrebat:

Cum pot sa fac un gta? chiar se poate? raspunsul rapid primeste

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iReal96 a răspuns:

Gta joc? daca da.nu prea ai cum.dar poti modifica unul.adica hainele, cladiriile etc. cauta pe aceste site-uri.GTAInside.com ( desi aici ar trebui sa gasiti cam tot, mai continui lista )
GTAGarage.com
GTAGaming.com
si vezi ca gasesti programe.pentru asta
ca sa poti edita bine descarca de pe net imgtools
In continuare, downloadeaza un mod de pe site-urile de mai sus.
Il dezarhivati, iar arhiva va contine un fisier text numit README si doua fisiere cu extensiile DFF si TXD si, optional, niste screen-uri.
Acum deschide IMGTools-ul. Acum ca duceti la File --> Open si cautati in GTA San Andreas --> Models fisierul gta3.img.
Acum ai x sute de fisiere. Pentru a-l gasi pe cel dorit, faceti Edit --> Find si, daca, sa zicem, fisiere din arhiva cu format nerecunoscut de PC se numesc euros, scriem in causta pentru Search euros. Apoi dam click dreapta, selectam Replace, iar daca extensia fisierului e DFF inlocuim cu fisierul DFF din folderul dezarhivat mai devreme. Aceeasi chestie si in cazul extensiei TXD. Daca ati dat jos o arma sau o cladire sau ceva haine, atunci e gata. Intrati in joc and Have Fun. Daca ati luat o masina, veti observa ca in README mai sunt specificate niste foldere care trebuie modificate. Acele fisiere de tip DAT le gasiti in GTA San Andreas / DATA. Dar noi le vom deschide cu Notepad si vom modifica liniile indicate in README.
eu ti-am dat un exemplu pentru gta san andreas. bafta sper c-ai inteles!

| AleX199506 a răspuns:

Se poate dar e Foarte greusad, eu am incercat, iti trebuie ft multe programe... cauta pe net tutoriale ceva. da o funda pls