| eustefan a întrebat:

Cum pot sa shimb numele de cont la google plus

Răspuns Câştigător
| puffii548 a răspuns:

Deşi profilul tău este public, numele tău complet reprezintă singura informaţie obligatorie care va fi afişată în profil. Vei putea să editezi sau să elimini orice altă informaţie pe care nu dorești să o afișezi.

Pentru a-ți edita profilul, conectează-te la profilul Google și dă clic pe butonul Editează profilul. În Google+, poți și să dai clic pe pictograma profil Profil din partea stângă pentru a-ți accesa profilul.

Profilul îți este destinat în totalitate şi ai dreptul să deţii controlul asupra informaţiilor tale. Iată cum poți avea control asupra confidențialității tale prin intermediul profilului:
alege setările de vizibilitate pentru anumite secţiuni ale profilului;

Informaţiile introduse în profil nu sunt destinate tuturor. Alege persoanele care doreşti să vadă anumite secţiuni ale profilului. Prin urmare, atunci când îți editezi profilul, reţine că poţi alege să setezi o secţiune ca fiind publică, privată sau o combinaţie a acestora.
permite celorlalți să te contacteze direct prin profilul tău;

Poţi alege să permiţi celorlalți să te contacteze direct din profilul tău. Această opţiune îţi permite să dai celorlalţi posibilitatea de a lua legătura cu tine fără să îţi expui adresa de e-mail sau să îţi faci griji că cineva care o cunoaşte va face abuz de ea.
afişează persoane în profilul tău;

În mod prestabilit, persoanele din cercurile tale şi persoanele care te-au adăugat în cercurile lor sunt afişate public, în partea laterală a profilului tău.

Poţi să alegi persoanele care sunt afişate în profilul tău şi persoanele autorizate să le vadă.
fila Postări;

Fila Postări organizează toate postările trimise de proprietarul profilului. Atunci când vizualizezi fila Postări a altei persoane, vei putea vedea toate postările pe care proprietarul profilului ţi le-a trimis sau pe care le-a postat în mod public.
fila Videoclipuri/YouTube;

Videoclipurile pe care le-ai distribuit pe Google+ se afișează în fila Videoclipuri, în afară de cazul în care ai ales să îți conectezi contul YouTube la profilul Google+. În acest caz, fila va fi redenumită YouTube, iar videoclipurile pe care le-ai încărcat pe YouTube vor fi afișate aici. De asemenea, poți să îți deconectezi contul YouTube și să afișezi din nou numai videoclipurile încărcate pe Google+.
alege dacă doreşti ca profilul tău să fie indexat de motoarele de căutare;

Deşi profilul tău este public, poţi alege dacă doreşti ca acesta să fie indexat de motoarele de căutare. Acest lucru te ajută să-ți stabileşti nivelul de vizibilitate pe care îl doreşti.
Observații importante despre profiluri

Dacă îţi schimbi numele în profil, se schimbă şi numele din Contul tău Google. Această schimbare va apărea în toate produsele Google la care te conectezi folosind contul, precum Gmail şi Google Docs.
Dacă îţi ştergi profilul, nu se va şterge şi Contul Google.
Este posibil ca utilizatorii care au adresa ta de e-mail să vadă un link către profilul tău care este asociat cu respectiva adresă de e-mail.
Dacă ai un site web, poţi adăuga o insignă personală care creează un link spre Profilul Google. Cu doar două clicuri, vizitatorii îţi pot găsi profilul sau te pot adăuga în cercurile lor direct de pe site.

Este posibil să se afişeze o secţiune „Detalii din Agenda Google" în fila Despre dintr-un profil, inclusiv al tău. Această secțiune afișează informații de la persoane de contact din grupul „Persoane importante" din Agenda Google. Aceste informaţii de contact sunt private şi vizibile numai pentru tine.

Poți să editezi informațiile dând clic pe. Detaliile de contact pe care le editezi sau le adaugi aici se vor afișa în Agenda Google din Gmail și pe mobilul sincronizat.

| eustefan explică (pentru puffii548):

Multumesc si un an nou fericit

1 răspuns: