| Shuellen a întrebat:

Cum pot scapa de dependenta de calculator fiindca numai asta visez:-s si mi-e sa nu se agraveze:-s

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Dependenta de calculator trece, dupa anumita perioada. Ce ai vrea sa faci sa te uiti la tv sau sa citesti o carte si atunci pot fi dependente.

| Gentiana a răspuns:

Ocupati timpul cu altceva:uitete la tv, citeste o carte, iesi cu prietenii.
Gaseste0-ti preocupari.

| Zara_8585 a răspuns:

Gasesteti un talent.eu acum am descoperit cat talent pot avea la desenat anime ^__^.
Idei de ce sa faci: ia-ti un puzzle cu multe piese.Incearca sa bati un recors*zic si eu dar.cine stie.*mergi pe la o prietena. fa bratari. Un nou talent sau o noua ocupatie te va face sa nu te mai gandesti la calculator. SAU ia-ti un animal cu care sa te joti si pe care sa il intaratilaughing
Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa iesi din casa. Dependenta de calculator nu este sanatoasa, trage cu ea si statul inchis in cas, lipsa de aer si a socializarii reale