| daniela_7403 a întrebat:

Cum pot scapa de petele albe de pe unghii? am f multe...de la ce sunt ele?

14 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Hmm...aceeasi problema o are si colega mea si i sa zis ca e din cauza ca are lipsa de calciu... daca asta e problema ta consuma mai multe lactate succes:*

| Mina a răspuns:

Eu stiam ca este vorba si de lipsa de calciu si de lipsa de zinc. Poti incerca sa iei suplimente alimentare: Ca+Zn.

| larrii a răspuns:

De scapat nu stiu ...scuze. dar ele apar de la lipsa de calciu, cred big grin asa am auzit...thinking

| kaTTsu a răspuns:

Draga, Daniela acelea sunt simple pete din cauza lipsei de calciu apar foarte des.Incearca sa iei calciu si sa mananci 1 ou dimineata fie fiert fie prajit. si scapi de ele in 1 saptamana. multa sanatate

| fluturasul a răspuns:

Petele albe de pe unghii sunt datorate lipsei de calciu. Prin urmare trebuie doar sa consumi lapte. In special lapte pentru ca s-a dovedit ca majoritatea lactatatelor nu contin foarte mult calciu

| nonameih0000 a răspuns:

Din cauza lipsei de calciu... poti scapa daca o sa mananci produse cu mai mult calciu:lapte branzahappy

| rebb a răspuns:

Ai pentru ca nu consumi destul calciu.nu dispar decat daca incepi sa consumi...si in timp n-o sa mai ai.

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Ai lipsa de calciu!

| Engel a răspuns:

Ai pete albe pe unghii pentru. ca ai lipsa de calciu.Asa cred pentru. ca si eu am la fel... oricum explicatia asta am primit-o si eu. App.:nu stiu cum poti sa scapi de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pete albe pe unghii inseamna ca n`ai destul calciubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai lipsa de calciu.Incearca sa iei calciu si ele vor disparea.winking

| ticandru a răspuns:

Petele albe de pe unghii se datoreaza in primul rand deficitului de zinc din organism.Trebuie sa consumi alimente si suplimente nutritive bogate in zinc in primul rand si calciu in al doilea rand.

| Antidotul a răspuns:

Din cate stiu eu de la lipsa de calciu
si eu am cred

| ada90 a răspuns:

Sunt de la lipsa de calciu.