| iuandfto a întrebat:

Cum as putea scapa de petele albe de pe unghii? Vreau retete naturale fara medicamente. Dau fundita big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zambet a răspuns:

Salut! Eu iti recomand sa mananci multe fructe si legume, sa bei lapte si sa mananci sanatos. Daca ai unghiile exfoliate si cu pete pe ele si ti se duce pielita aceea sensibila de langa unghie, inseamna ca nu ai calciu.Iti mai recomand calciu cu D3 si magneziu cu b6... dar ai zis ca nu vrei medicamente, asa ca nu iti recomand big grin...

| kurinkita a răspuns:

Petele albe care apar pe unghii indica in cea mai mare parte lipsa de calciu. Bea cat mai mult lapte si din cand in cand niste calciu efervescent.

| rocsette a răspuns:

Petele albe inseamna lipsa de calciu si minerale... cel mai bun remediu lactatele fructele si legumele. am si eu acceasi probleme si la fiecare medic la care am fost asta mia recomandathappy