| Ioana_9117 a întrebat:

Cum poti muta pozele dintr-un album in altul, pe facebook? funda.happy

Răspuns Câştigător
| sunnyway a răspuns:

Salut, Ioana!

Si pe mine ma framanta rau chestia asta... Hmmm... Daca imi amintesc bine, faceai in felul urmator:
1. De duci in albumul din care vrei sa muti pozele.
2. Vezi sus (pe unde scrie numele albumului bla bla bla) scrie Editeaza albumul
3. Apesi acolo.
4.Iti apate un chenar unde poti schimba numele albumului si asa mai departe. Jos scrie Editeaza fotografiile (langa Sterge albumul sau Salveaza).
5. Apesi pe Editeaza fotografiile.
6. Iti apare o pagina de facebook cu titlul Modifica albumul.
7. O sa observi ca in dreapta se afla toate pozele tale din albumul respectiv, iar jos dupa fiecare fotografie scrie: Muta la:
8. Sub Muta la se afla o bara care se termina cu o sageata indreptata jos.
9. Apesi pe aceea sageata neagra si iti va aparea toate albumurile tale.
10. Alegi albumul in care vrei sa-ti muti poza (daca vrei sa-ti muti mai multe poze, pur si simplu, te duci la fiecare fotografie si faci treaba de mai sus -cu sageata-)
11. Dupa care, te duci cu cursorul joc unde scrie Salveaza modificarile si Renunta
12. Apesi pe Salveaza modificarile!

Sper ca te-am ajutat! Stiu ca nu explic perfect, dar poate vei intelege esentialul si cu putin efort posibil sa-ti dai singura seama cum merge treaba! Pe curand!

2 răspunsuri:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

In primul rand intrii in albumul unde se afla pozele care vrei sa le muti,sub poze scrie ''Edit album info'', apoi ''Edit photos'', iar in dreapta pe coloana in jos o sa iti apara fiecare poza unde va scrie sub ea ''Move to'' si selectezi albumul in care vrei sa fie mutata

| someOne_8792 a răspuns:

Buna! pai,foarte simplu! mai intai, intri pe facebook,apesi pe "fotografii" si pe unul dintre albumele tale! dupa asta,sus undeva scrie editeaza albumul :click acolo, si apoi in colt jos este "editeaza fotografiile" apesi acolo, si iti apar pozele intr-un fel de lista, Sub fiecare poza este un chenar unde scrie "aceasta este coperta albumului ", "sterge aceasta fotografie" si inca ceva unde apesi in jos, sa selcetezi albumul in care vrei sa fie mutata poza!
Sper ca m-am facut inteleasa...:d
Succes! Pa, pa!