| Teddy2 a întrebat:

Cum sa am cea mai tare petrecere?

Răspuns Câştigător
| Adriana1423 a răspuns:

Daca nu vreti sa aveti parte de asemenea petreceri respectati cateva reguli de aur stiute doar de petrecareti:

- nu uitati ca organizati o petrecere sa va distrati cu prietenii nu doar sa va distrati cu ocazia zilei voastre, implinirii a 3 ani de la casatorie, etc.

- pregatiti playlistul inainte de a veni oaspetii cu muzica diversificata pe genuri ca sa nu aiba nimeni timp sa spuna "mai schimba si tu muzica asta!’

- ascundeti telecomanda chiar daca lasati tv-ul deschis pe un program de muzica sau moda, pentru ca altfel riscati sa incapa telecomanda pe mana unui oaspete care nu a avut timp sa vada stirile in acea zi;

- chiar daca vreti sa fiti gazde bune nu serviti oaspetii cu bauturi ci amenajati un bar intr-un colt din care sa nu lipseasca bauturi tari si gheata iar daca vedeti oaspetii cu paharu gol sugerati-le finut (incercand sa dati noroc cu ei) sa se serveasca;

- nu puneti pe masa mancare care se serveste cu cutit si furculita;

- pregatiti cel putin o surpriza care sa marcheze momentul sarbatorit: tort, artificii pe balcon, animator, animatoare etc.;

- invitati oaspetii sa se evidentieze in functie de abilitatile pe care le au:preparare de cocteiluri, dansuri, karaoke etc.;

- spargeti discret bisericutele in care incep discutii despre stiri tv, politica… invitand vorbaretii sa danseze cu tine,

- ai grija sa nu existe un dezechilibru evident intre numarul de baieti si fete, pentru ca cei ramasi "pe dinafara"o sa aiba tendinta sa plece in club pentru a-si gasi partener,

- nu ceda insistentelor oaspetilor de a pune o anumita melodie sau de a da volumul muzicii mai incet.Baftă!

7 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Aşteaptă să creşti.

Ah, şi renunţă la Teddy.http://media.animevice.com/uploads/0/3695/465493-teddy_bear.jpg
Poate crea dependenţă.

| LTAA a răspuns:

Cu talent si precizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune muzica si adu-ti amicii!

| Radu1015 a răspuns:

Mai intai petrece-o. Dansati, faceti ceva ce poti face frumos la o petrecere!

| Bogdanel97 a răspuns:

Inspirate din Filmul Project X. laughing.
Fa ceva ce va fi pe placul tuturora, inclusiv al tau. Asa vei avea o petrecere frumoasa.

| ponturi a răspuns:

Bautura, lume si muzica savai... si ceva mancare.
In rest distractia vine de la sine.

| KappaK a răspuns:

Bautura, bautura si manele si femei de 7 stele laughing)