| YumiSukinanda a întrebat:

Cum sa fiu mai populara in scoala? ssi ziceti odata cum se cheam muzica aia care canta la inceputul episodului totul pentru dans cei mult strica pe ce muzica dansau trupa aia? pe unul dintre ei il chema julio toberto torreshappy cum se cheama? URGENTTT FUNDA!

5 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Ca sa fii populara trebuie sa urmezi urmatorii pasi:
1. Trebuie sa fii foarte sociabila si deschisa la aproape orice.
2. Nu lipsi la nici o petrecere la care esti invitata.
3. Daca cineva se ia de tine, spune-i ca il roade invidia, sau orice alt raspuns inteligent care sa il puna la punct.
4. Iesi in oras cu cel mai popular baiat.
5. Aspectul e foarte important pentru a fii populara. Trebuie sa te imbraci in haine care te pun in valoare, viu colorate, si daca porti uniforma, pune mult accent pe coafura, machiaj, manichiura si accesorii ( accesoriile trebuie sa se asorteze bine cu uniforma ). Daca nu ai uniforma tot trebuie sa dai importanta si parului, accesoriilor si machiajului.
6. Ca sa fi populara, trebuie sa ai multi prieteni pe facebook, care sunt de asemenea populari, sa ai multe poze faine cu multe like-uri la ele.
Sper ca te-am ajutat. In legatura cu melodiile, ce a spus si norway.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Si cu balsamul, sa stii ca mai bine iti dai cu parfumel hainele, pentru ca balsamul dauneaza pielii.

| DracusorImpielitat a răspuns (pentru DracusorImpielitat):

Scuza, voiam sa raspund la alta intrebare laughing

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Populară... M-am săturat de cuvântul ăsta superficial.
Ca să fii populară, nu trebuie decât să îţi ei model o piţipoancă celebră (gen Andreea Tonciu; Daniela Crudu; Bianca Drăguşanu; Oana Zăvoranu; Monica Gabor; Sânziana Buruiană; Asistentele Lu' Capatos şi lista poate continua).
Trebuie să ai Iphone obligatoriu, haine de firmă sclipitoare şi vulgare; sute de cosmetice; multe aere de divă şi multe fiţe.Trebuie să ai obligatoriu cont de Facebook cu trilioane de like-uri şi poze de la cluburi scumpe de fiţe.
Nu contează cum înveţi, dar dacă eşti puţin incultă, cu atât mai bine.
Iar legat de melodie, este cântată de Lady Gaga şi se numeşte "Blestemat să fii Perry Ornitorincul" (Hihihi big grin ).
Mdap! Popularitate, muzică "bună".
Ce s-a mai schimbat lumea asta. Dar ce oameni proşti, imbecili şi superficiali găsim în ea...

| norway a răspuns:

Ca sa fii mai populara ar trebui sa fii tu! Iar melodia care canta la inceputul serialului "Totul Pentru Dans" este cantata de Selena Gomez-Shake it up, iar melodia aia superba pe care dansa trupa sincer mor dupa ea dar nu stiu cum se numeste. Sper ca te-am ajutat!