| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

Cum sa il conving pe tata sa ne mutam la judet? Adica noi stam in municipiu si sa ne mutam in judet?
Fundoi grasoii.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai in Lugoj? Fain oras, mi-e dor de el, am fost acolo cand am facut armata. happy
Sigur, sunt mai multe posibilitati intr-un oras mare, dar si eu as face ca taica-tau, nu as da frumusetea acelui oras pentru muncipiu* resedinta de judet. *)ase' zicea raposatu, muncipiu. laughing
P.S. Sunt 60 km, faci dumul intr-o ora, si exista posibilitatea sa-ti faci abonament, vreo 35-40 lei pentru scolari si studenti, asa ca nu prea cred ca o sa ai castig de cauza cu mutatul.

| CautNume a răspuns:

Adica?

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru CautNume):

Adica eu stau intr-un fel de municiplu langa Timisoara si vreau sa ma mut in Timisoara. ca pana la Timisoara sunt 43 km de unde locuiesc eu acum

| CautNume a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Adica tu stai intr-un orasel, nu in municipiu si vrei la oras.Acum am inteles.Depinde de cati ani ai, dar ii poti spune ca sunt licee mai bune (sau facultati) si ca e mult mai bine pentru viitorul tau.

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru CautNume):

Da. asta am vrut sa zic. mersi!

| CautNume a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

N-ai pentru ce.

| mennenspeed a răspuns:

Poate taicato este foarte atras de locul acela si de aceea nu vrea sa se mute. Incearca sa te rogi de el si sa il "bati la cap" poate se va muta! succes!

| andreirapid a răspuns:

Un comentariu untopic : Poli si Rapid se iubesc la infinit!
Cat despre cazul tau, cand o sa fi mai mare, iti vei gasi cativa prieteni(din oras sau alte localitati apropiate) si puteti merge acolo in cluburi/parcuri/alte distractii!
Iar liceul/scoala o poti face si in Timisoara, primesti si o bursa de transport!

| Kamwiiiiiiiii explică:

Mama e de acord dar tata nu prea happy. *am uitat sa scriu sus*

| anonimul998877 a răspuns:

Voi aveti deja o casa acolo si părinții tai un loc de munca.De ce sa cheltuiti alți bani și să vă mutati si sa piardă și serviciul? Tu gândesti ce spui?

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru anonimul998877):

De fapt tatal meu are un serviciu la care seful lui e fratele sau iar mama e casnica. crede-ma avem mai multe case aici si le-am putea vinde, eu acolo as avea mai multe oportunitati decat aici happy.

| andreirapid a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Unde vrei fetito sa te muti? La judet? Adica la tara?

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru andreirapid):

Eu stau langa Timisoara si sa ma mut in TIMISOARA.