| Fanatic a întrebat:

Cum sa-mi controlez nervii?!,. acum nu sunt dar de obicei ma enervez foarte usor si foarte foarte tare(sunt in stare sa ucid orice). funda pentru cele mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| alalexandra a răspuns:

Cred ca esti constient ca de vina e stilul de viata dezordonat,responsabilitatile frustrante, job-ul stresant, etc
Eu zic ca inainte de toate trebuie sa te gandesti ca nu sunt altii obligati sa suporte crizele tale de personalitate si sa iti auda frustrarile caci la urma urmei nervii si irascibilitatea in pare parte au radacina in frustrarile personale!
Incearca un inel anti-stres big grin

8 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Inspira adanc si ziti in minte ca nu are rost sa te enervezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numara in gand pana la 100. Ganeste-te la ceva frumos!

| Anda1197 a răspuns:

Am aceeasi probleam! azi l-am luat la bataie pe fratemiu.laughing Noroc c-a venit mama si ne-a despartitbig hug eu incerc sa nu ma gandesc, inspir adanc, si nu-i dau pasare! dar tot nu ma pot abtinelaughing

| Fanatic explică (pentru anonim_4396):

Nu functioneaza, am mai incercat!

| Caty2000 a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/......ii-35.html uite, aici scrie ce poti face!

| Fanatic explică (pentru alalexandra):

Cam asa ceva,. app am 17 ani

| Karelia123 a răspuns:

Toti suntem supusi unor situatii de criza.Incearca sa te controlezi in functie de situatie. Daca reactionezi negativ in anuminte momente de fata cu familia,colegii, prietenii o sa ai probleme cu familia pentru ca te va certa; iar in fata celorlalti dai dovada de lipsa de respect si te pot respinge la un moment dat cand intreci orice masura.
Evita consumul in exces al cafelei; ciocolatii si tot ce contine cofeina. Daca iei niste buline cand esti racit sau ai ceva, ia-le asa cum ti-au fost recomandate pentru ca dauneaza excesul.
Sper ca te-am ajutat!

| alalexandra a răspuns (pentru Fanatic):

Si la 17 ani inseamna ca esti foarte stresat,daca spui ca te enervezi usor.
Hormonii tzupaie la tine,lasa nervi la o parte si sfatul meu este sa iti folosesti energia la ceva constructiv,fie ca e sport, fie ca e o plimbare prin parc.O sa para stupid, dar o plimbare singur intr-un parc fara nici un alt factor care sa iti perturbe linistea e mai buna decat toate!