| Any_2336 a întrebat:

Cum sa-mi termin temele mai repede? Adica in maxim 4 ore

Răspuns Câştigător
| TAzOVsKY a răspuns:

Poi creierul functioneaza foarte bine pana in perioada de amiaza, dar daca stii cum sa-l folosesti functioneaza si dupa=masa. Deci poti! Daca ai vreo alta ocupatie, pentru patru ore, nu mai exista ( pc, tv, etc) Trebuie sate concentrezi mai intai la cee mai important si mai greu, de la care astepti mai mult si se asteapta mai mult, apoi celelalte. Sa nu uiti sa pui pauze! sunt foarte necesare ptrr ub freshh al creierului. Bafta si sa iei la toate materiile 10 :d

12 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Cu grijaaaaaaaaaa laughing!

| DarQueen a răspuns:

Dă-i log out la TPU, sign out la messenger și o să reușești! happy

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Poi...in primul rand in timpul in care ai scris intrebarea puteai scrie 1 frazalaughingrolling on the floorAaa.nu mai sta pe net in timp ce iti faci temele.cat timp ti le rezolvi faci tot posibilu' sa nu te distraga nimic.Si,cui ii ia 4 ore pentru a'si face temele? In ce clasa esti? K mie imi ia sa'mi fac temele abia 30 minute! maxim 1 ora sa zicem. daca am mai multe teme.Sunt curioasa in ce clasa esti.happy

| N3X7 a răspuns:

Cauti raspunsuri pe net si din astea...

| Naspa6969 a răspuns:

Sa te concentrezi mai mult la ce-ti cer ex. si sa nu te gandesti ca ai mult adica de ex...Off mai am 5-6 ex. Nu te concetrezi si le faci...Fa-le pas cu pas. Asa mi-a spus o prietena si mie chiar imi merge si ma bucur de mai mult timp liber. Sper ca te-am ajutat. Bafta la scoala.
winking

| Quiescent a răspuns:

Păi, încerci să scurtezi tema cât poți tu de mult, eventual mai sari peste câteva cerințe, dar astfel încât să nu fie prea sesizabil.

| abc_5716 a răspuns:

Scrii fara intreruperi?!big grinlaughing fara sa fii distras de ceva(mai ales de tv si calculator). funda?big grinlaughing

| Zøєy a răspuns:

Scrie mai repedewinking Incearca sa nu scrii detalii mai putin importante.

| Any_2336 explică:

Sunt in clasa a 6-a dar avem muuulte teme si ma apuc de ele pe la 3 ( la 2 vin de la scoala) si le termin pe la 9 -10 de asta zic ca vreau sa mai am putin timp sa ma uit la TV sau sa stau pe mess tongue orkum mersi pentru raspunsuri happy o sa incerc sa vad azi la cat le terminlaughing

| Louise21 a răspuns:

Inchide calcu si apuca-te odata de elelaughing

| Lucyk23 a răspuns:

Nutile mai faci big grin

| Ssoonnyy a răspuns:

E foarte usor nu tragi de timp, te concentrezi si in 3 ore sunt gata daca ai multe! happy