| lalalalallll a întrebat:

Cum se fac chestiile alea chibi?

2 răspunsuri:
| RoaRxDD a răspuns:

Pai pai sunt foarte simple.

Faci capul mare si corpul mic O_O

Iti folosesti imaginatia, nu trebuie sa fie neaparat cum le fac altii.

Sunt moduri simple de a le face: par sec, ochii rotunzi si mari, fara gura si corpul asa cum il faceai cand aveam 7-8 ani.

Daca nu poti, uita-te pe google la "imagini" si scrie "chibi" thinking

E foarte usor sa copii si sa inveti sa le faci. Sau tutoriale pe youtube, desi alea sunt complicate xD

Bafta ^^

| catalina_2560 a răspuns:

Chibi se deseneaza destul de usor.happy
Scrie pe you tube Mark Crilley (e un tip care creaza reviste manga in Japonia si are cont pe yt unde te invata sa desenezi) si iti va da acolo cum sa desenezi chibi si nu numai.
Sper ca te.am ajutathappy