| mia100خوبصورت a întrebat:

Cum se face quilling? Stie cineva cum sa imi fac materialele necesare in casa? niste videoclipuri m-ar ajuta!

2 răspunsuri:
| RAMSES123 a răspuns:

Sall.
E greu si scump sa faci materiale in casa.
Cel mai bine e sa le cumperi din librarii/papetarii.
Ai nevoie de lipici, fasii de hartie, rabdare si imaginatie.
Ai aici un videclip in romana:
http://www.youtube.com/watch?v=u93asT4Qo6w
Vei vedea ca mai aste folosit un instrument de rulare insa eu ma descurc mai bine fara el.
Daca ai totusi nevoie vezi ca se gaseste prin librarii.
Daca nu gasesti poti folosi o scobitoare sau un ac mai gros.
Bafta!

| AndraDeeaBrockencyde a răspuns:

Http://www.aidacrafts.ro/categories/view/14/Quilling
Cred ca te ajuta chiar daca nu ai ce are ea acolo, eu pentru a rotunji hartia am luat un ac de cusut mare i-am taiat varful unde bagai ata si acolo puneam hartia si o roteam.Sau pentru a face bucle am avut un glamuret vechi si pieptanasul ala care il bagai in par, pe ala eu rotunjeam hartia cum face ea. Daca nu ti-am fost de folos incearca sa cauti pe youtube.;)