| KatnissEverdeen a întrebat:

Intrebare pentru cei care au ca hobby quilling-ul...pot cumpăra din librării ustensilele și materialele ( fâșii de hârtie colorată,lipici si acul ) necesare pentru practicarea acestei arte .Dacă nu voi de unde vi-ați luat ... întrebare doar pentru cei care practică quilling.

Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

Da,se pot cumpara atat fisiile de hartie cat si acum pentru quilling. Exista si magazine online de unde poti comanda. Eu asa procedez si sunt foarte multumita.Ai aici unul dintre magazine http://www.galeriacreativ.ro/galeriacreativ/5-Tehnici/37-Quilling. Poti da pe google cautare magazin quilling si gasesti o semedenie de materiale. Spor la lucru.

| KatnissEverdeen explică (pentru Reiki):

Ii multumesc pentru raspuns...am vazut cateva poze pe net si mă tenteaza să fac si eu.

| KatnissEverdeen explică (pentru KatnissEverdeen):

Iti multumesc *

| Reiki a răspuns (pentru KatnissEverdeen):

La inceput va fi putin mai dificil,dar, pe parcurs vei vedea ce satisfactii ai. Inca o data, succes. oricand ai intrebari le poti pune si iti raspund cu drag

6 răspunsuri:
| aura36 a răspuns:

big grin cu siguranta gasesti la librarii sau comanzi de pe net, si apropo spun asta deoarece IUBESC quillingul!

| viviana9647 a răspuns:

Acul ti-l poti face tu : http://www.youtube.com/watch?v=0GJLKmO-WxY
Hartie cartonata colorata cumperi de la librarie si o tai in fasii, iar lipiciul :iti recomand aracetul de la BIC, care se gaseste tot la librarii si costa vreo 3 lei.

| Si_Atat_Lory_1995 a răspuns:

Da cu siguranta...