| gabygabriel a întrebat:

Buna prieteni, spuneti-mi va rog care sunt materialele necesare pentru a construi o casa

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde ce casa vrei sa iti faci. Daca e de beton, daca e de caramida, daca e de lemn, daca e metal si sticla, sau orice alt fel de material. Materialele variaza in functie de tipul de casa. Deci ai intrebat prea la general. Macar spune ce fel de casa vrei, sau la ce te gindesti.

| negru30 a răspuns:

Ciment si nisip - o faci buncar

| sabin89 a răspuns:

Two-by-fours, two-by-sixes, plywood, sheetrock, screws, nails, trusses, doors, windows and insulation.

| Doctoru_7315 a răspuns:

Caramizi/BCA, ciment, nisip, grinzi, tigle, piatra. Acestea imi vin acum in cap.

| FelixAndrei a răspuns:

Esti simpatic. Iti trebuie atat materialele, dar mai ales cantitatile, iar totul este legat de un plan de constructie. Asa ca, nimeni nu-ti poate da un raspuns, cat de cat multumitor.

| gabygabriel explică:

Nu vreau sa stiu cate materiale doar care sunt acelea