| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face slime (mazga)? Mai precis cum se face amidon de porumb?

2 răspunsuri:
| OreoCriss123 a răspuns:

Nu-ti trebuie amidon uite:https://www.youtube.com/watch?v=iAXl85F3SVc

| anonimataanamaria a răspuns:

Eu la retetele de prajituri daca nu am amidon de porumb in casa ( de obicei il folosesc ca imi place ) inlocuiesc cantitatea cu cantitate egala de faina pentru prajituri.
La sosuri de asemenea prefer amidonul si folosesc Maizena de la Knorr care se toarna direct fara a fi dizolvat in prealabil, daca nu este se poate inlocui deasemnea cu faina alba dizolvata insa in prealabil.
Poate ne spui exact unde vrei sa il inlocuiesti daca nu despre asta era vb