| Reyskate99 a întrebat:

Cum se face mazga aia(slime)care se lipeste de pereti si e vascoasa?

Răspuns Câştigător
| SCUUUMPI a răspuns:

Iti trebuie:-Amidon de Porumb[ gasesti pe la magazine,marketuri ]
-Apa
-Coloranti artificiali[ daca nu ai improvizeaza,eu am pus cernealahappy ]
-Un borcan [ micut ] si un bat ceva de amestecat!
Ok,Primul Pas:Ia amidonul si toarna cam un sfert in borcan,Apoi adaugi coloranti[Atentie,doar trei picaturi].Iar apoi Adaugi Apa si amesteti, si tot amesteci pana incepe sa ia forma de mazga,apoi o iei in palma si incepi s-o modelezi, cum vrei tuu!

Cred ca incetelgi ce vreau sa spunhappy[Nu prea explic bine]

P.S:Nu incerca sa lipesti pe pereti, eu am facuuto si nu s-a mai luat!happy
Succes!

2 răspunsuri:
| Anamaria_Nan_1979 a răspuns:

Merge si faina de grâu?