| Andreea213 a întrebat:

Cum se fluiera? Fara degete si sa fie melodios. Dau funda daca invat sa fluier!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearcă cu degetele de la picioarelaughing

| untu a răspuns:

Uite asa cum faci: Intai pliaza limba sub forma de varf ascutit (in forma de V) si lasa jos, in fundul gurii si apoi tuguiata-ti gura si incerci sa sufli usor!

| Oprea_Ana_Maria_2003 a răspuns:

Pai trebuie sa tii limba putin incordata, sa fie lipita pe partea de jos a gurii, marginile limbii sa atinga maselele iar buzele sa fie putin tuguiatehappySi suflii

| AndreeaNarcisa a răspuns:

Trebuie să tii buzele să formezi un cerc și apoi efectiv suflii. Ce iese depinde de cum sufli laughing