| alexandra13131718 a întrebat:

Cum se intra la liceul de arta?

17 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Liceul de arta este un liceu vocational.Admiterea la aceste licee presupune, obligatoriu, ca inainte de a da testele de Evaluare nationala, sa sustii niste probe de verificare a aptitudinilor specifice.Calendarul admiterii pentru 2013 il gasesti aici:http://www.tpu.ro/......actorului/

Probele de aptitudini sunt specifice fiecarui tip de liceu vocational, respectiv fiecarei specializari(instrument, canto, design, arta teatrala etc.). La secretariatul liceului pentru care doresti sa optezi, cere informatii despre probele de aptitudini specifice specializarii.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Pe usa big grin

| Georgianaax a răspuns (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Pentru ce va bateti joc? alexandra a pus o intrebare serioasa la care astepta un raspuns la fel de serios.

| darrio2007 a răspuns (pentru Georgianaax):

Serioasa dar fara detalii.

| Georgianaax a răspuns (pentru darrio2007):

Nu ai nevoie de detalii sa intelegi la ce se refera.

| darrio2007 a răspuns (pentru Georgianaax):

Vad ca te iei de noi.Dar raspunsul tau pentru ea unde este?

| Sorrynel a răspuns:

Pai depinde ce liceu de arta, din ce oras. Difera de la liceu la liceu.

| alexandra13131718 explică (pentru Sorrynel):

In Botosani

| Sorrynel a răspuns (pentru alexandra13131718):

Nu este chiar pentru liceul de arta Botosani, dar cam asa se intra in general la un liceu http://adevarul.ro/......index.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin examen.

| Weider a răspuns:

Dai proba la desen.

| SSWK a răspuns:

Iei examenul de admitere.
Pentru conditii, te duci direct la liceu, sau suni la secretariat si ceri detalii.

| Wrufloukel a răspuns:

Cu talent! Te speli zilnic pe dinți cu colgate florin salam și vei deveni nr unu în lume!

| AndreiAs02 a răspuns:

Daca ai talent.

| hamas47 a răspuns:

Draga mea incearca pe intrarea din fata, ca prin spate cred ca e inchis

| ManifestuL a răspuns:

Salut.
Dai proba la ce te pricepi si gata.
Pa!

| Cristian_Andrei_1997 a răspuns:

Cu picioarelehappy0