| PisuCluj a întrebat:

Cum se scot petele de cola de pe haine dupa uscare?

Răspuns Câştigător
| ionutk9 a răspuns:

Le bagi in masina de spalat si ii dai sa mearga pe un program de spalare mai lung si se rezolva dar pana la urma depinde de material in principiu asa functioneaza

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu baga hainele (chiar albe) in clor sau orice solutii care contin clor, ca le distrugi. Mai bine incerci cu vanish (stain remouver sau oxi action), cum zic cei mai multi din cei care ti-au raspuns.
Dar normal este sa iasa si la spalat, cu detergent, important este sa inmoi bine tesatura, apoi sa freci bine cu detergent sau sapaun de rufe.

| mihaibrasov a răspuns:

Cu foc.

| GdX a răspuns:

Cola nu pateaza.

| zooooza a răspuns:

Cu foarfeca sau cu Domestos laughing.
Scuze. Poti incerca cu Venish, cu clor, etc...

| PisuCluj explică:

Mersi de raspunsuri dupa ce scot pata dau funda la cel care a avut dreptate :*

| Gropiţe a răspuns:

Cu Vanish big grin

| shadow23 a răspuns:

Lasa haina la inmuiat cu vanish cateva ore. happy

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a răspuns:

Dai cu gel din acela de la Ariel

| maru_5127 a răspuns:

Cu vanishhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai iese pata

| raVeNN a răspuns:

Daca haina ii alba bag-o in clor si las-o cca 20min! Dar daca haina este colorata! cumpara de la un shop vanish sau lenor "dinacela ce face reclama ca este foarte bun pentru pete" daca nu merge nici asa big grin. nu stiu n-am idee big grin sper ca ti-am fost de folos big grinsmug
-----------------------------------
Alta data bea sprite laughing)))
-----------------------------------
Cu bine...