| ChoCholateKinder a întrebat:

Cum se spune in engleza la opinie?big grin

Răspuns Câştigător
| St3fa a răspuns:

Review

16 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Opinion, view

| noktambul a răspuns:

Opinion; point of view

on my opinion ( in opinia mea); from my point of view (din punctul meu de vedere)

| AnaEindragostita a răspuns:

Opinie = opinion
opinie = review
uite aici
http://www.cautaindictionar.com/......nglez.html
funta

| κλάους a răspuns:

Opinion

| Shinen a răspuns:

"Opinion"

| NicoleTheEnd a răspuns:

Opinion happy

| killyou a răspuns:

Opinion

| XxRockStarxX a răspuns:

Salut!
pai... daca vrei poti sa cauti pe google sa scrii,, translator englez roman" si sa dai pe primul site sau pot sa iti spun directbig grin opinie=Review dar oricum daca mai ai nevoie sa stii un alt cuvant poti sa cauti pe translator sau daca ai dictionar englez roman

| rapidist a răspuns:

Cam astea ar fi depinde de context:opinie=opinion
idea
view
notion
statement
judg(e)ment

| 0SomeOne0 a răspuns:

Buna! In engleza cuvantul "opinie" are multe sinonime si se traduce "opinion","apprehension","assessment","estimation","judgment","reckoning","look-out","regard","side","slant","thinking",""thought","verdict","viewpoint","voice","vox","latitude","guesstimate", dar de cele mai multe ori se foloseste "opinion".
Sper ca te-am ajutat!

| AngiiiBlake a răspuns:

Reviewbatting eyelashes

| MoonShadowxB a răspuns:

Buna!
Opinion.
Pa, pa!

| LaMijto a răspuns:

Opinion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In my opinion

| anca123j a răspuns:

Review tongue

| Deelicious123456789 a răspuns:

Opinion.happy