| anonim_4396 a întrebat:

Cum vă calmați cand vă enervează cineva?
-la ce încercați să vă gandiți ca să vă liniștiți?
-cum reacționați?

19 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

As rade de tine, dar presupun ca eati un adolescent care acorda prea multa atentie prostiilor si se lasa enervat. Omule, viata este prea scurta sa ne pierdem timpul si sa consumam energie pe prosti si prostiile lor.

| anonim_4396 explică (pentru GdX):

Hm, nu chiar doar că uneori (destul de rar) mi se întamplă chestia asta și mna ^^

| RAY a răspuns:

Am o criza de nervi apoi ma calmez

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

(o criză înăuntru, xdd) am pățit ^^

| Elena9328 a răspuns:

Crezi că stau să mă enervez pentru niste proști?! Doamne iartă-ma, rad cât mă țin plămânii rolling on the floor

| raMLesS a răspuns (pentru Elena9328):

Sper ca nu m-ai inclus si pe mine la aceasta categorie laughing

| Elena9328 a răspuns (pentru raMLesS):

Ce sa am cu tine? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Mă bucur că ai ras ^^

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu prea las pe nimeni sa-mi strice starea. Rar ma enervez, si atunci imi distrag atentia, ascult muzica, citesc ceva pana-mi trece.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu prea mă enervez dar uneori mi se întamplă să mă enerveze cineva și gen în momentul acela nu pot să ascult muzică ( poate mi-a murit bateria, offf) și mna, chiar e trist
^^

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Alearga laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O să țin cont pe viitor ^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma enervez, nimeni nu merita nervii mei.

| Iunix a răspuns:

Nu mă consum cu proştii.

| wpetterssone a răspuns:

De obicei, când mă enervez, repet cu voce tare ultima frază pe care am vorbit-o înainte de punctul culminant. O repet de câteva ori, după care mă lniștesc.
Când caut rezolvarea unei probleme și nu o găsesc sunt pe punctul de a renunța, mă enervez și îmi pierd concentrarea, repet ultima frază de câteva ori, ultimul gând și găsesc soluția.

| Edmonds2342 a răspuns:

Ideea e în felul următor: starea ta de spirit generala trebuie sa fie una calma, ca să poți evita nervii în orice situație, chiar și spontana.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Citeste regula de 90 de secunde. Eu zic ca merita incercat happy. Nu e mult de citit. 1cartepesaptamana.ro/regula-90-secunde/

Ce mai poti face, sa te retragi si sa scrii cum te simti, ce te supara, ce i-ai spune...cum vezi lucrurile. Si sa recitesti dupa o perioada. o luna. doua sa vezi daca la fel vezi lucrurile. Daca merita sa spui acele lucruri scrise sau nu. Succes.

| AliceAlso123455 a răspuns:

Eu mă abțin timp de 5secunde şi după plec de lângă acea persoană