| dmrtr a întrebat:

Cum va numiti si ce porecle aveti? big grin

Răspuns Câştigător
| Leonard97 a răspuns:

Leonard dar poreclele sunt: Leonardo Da Vinci; Leo; Lio; Laie si altele

17 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu ma numesc Lavinia si nu am porecle. Mi se spune Lav sau Lavi..sunt niste prescurtari.

| Holocaust a răspuns:

Da' ce-i bă aici? Recensământ?
Prescurtat, mi se spune Ralu. Dintr-o prostie, de-a mea, mi se spune Patrick, dar nu pentru mult timp.Glume de acvariu... îl cunosc şi pe Spongebob. Duci lipsă de poreclă? Bucură-te.

| Bezea a răspuns:

Prietenii îmi spun bă, but sau Kyo.

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Ma numesc Andrei si am porecla Poky sau Pisti

| Cosminutzz22 a răspuns:

Eu ma numesc Cosmin si n-am porecla dar mi se mai spune Cosma...

| ScumpikaTha a răspuns:

Eu ma numesc Ioana si am porecla Ioa, Yo, Yoa, Yoyo, si Eclaire. Tu?

| dmrtr explică (pentru ScumpikaTha):

Eu ma numesc Andrei, dar nu am nici o porecla crying

| ScumpikaTha a răspuns (pentru dmrtr):

Pai... alegeti una. Ca Andrew, Andutzul... Ceva de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My name:Simona Maria
My nickname: Isis(primele 2 litere de la Simona), Sim, Ria/Rie/Ri(de la Maria/Marie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc: Alexandru.
N-am "porecle".

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Eu ma numesc Cristina si porecla e Tina.

| Bezea a răspuns (pentru MiSeSpuneTyna):

Kurisu chan. Scuze dar nu mă puteam abține laughing.

| MiSeSpuneTyna a răspuns (pentru Bezea):

Kyo chantongue

| Disstrict a răspuns:

Name: Andrei
Porecla: Disstrict( da asa o ramas de cand cica cantam la un mic concert si aveam nevoie de nume de scena eram cam baut asa ca asta o fost primul in caplaughing )

| Minato29 a răspuns:

Nume : THeodor
Procele:..Theo; Teddy;

| DreamsOnFire a răspuns:

Eu...Isabella :*. Mi se spune cel mai adesea Issa, Issu`sau Bella.
Dar am si niste "porecle"[daca le pot spune asa], cum ar fi: Puff`, Zâmbărici, Inimioară, Pitic'( Asa imi zic cele mai bune prietene ) sau Lizz'laughing (prietena mea din copilarie).
Cam astea`mi sunt poreclele smug.

| pisiKuzta a răspuns:

Alexandrina porecla Sanda