| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare sa te cununi religios dupa 26 de ani[de cand te`ai casatorit pe hartie], decoarece atunci n`ai avut bani? E pe strada mea o nunta si mirii s-au casatorit religios azi :X

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu este nimic iesit din comun. Poate ca acum a simtit cuplul nevoia sa-si consfinteasca legatura.Cununia religioasa este si un prilej de petrecere si chiar de a aduna niste bani pentru unii.Nu se stie exact care este mobilul evenimentului relatat de tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Casa de piatra! Felicitari pentru alegere, multi nu tin cont de asta.

| Dara a răspuns:

Daca cei doi asa au simtit, foarte bine au facut. Cunosc un cuplu care s-a cununat religios dupa 40 de ani de convietuire. Stiu ca la momentul respectiv au starnit multe zambete ironice, dar ei si-au vazut de treba. Erau oameni in varsta si prea trecuti prin viata pentru a mai tine cont de parerile celor din jur. Mai rar asemenea intamplari dar totusi exista.

| Mina a răspuns:

Cunosc si eu un caz de genul. Mi se pare ok, frumos si romantic. Sper ca vor avea si o luna de miere happy.

| anaid a răspuns:

Mi se pare o porcarie...de ce mai stau acele persoane impreuna daca teoretic nu ii uneste puterea divina? Eu inteleg ca in primii 2 ani nu ai bani dar scuza`ma 26 e ani e o viata de omwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un prilej de sărbătoare.
Cei doi miri nu au renunțat să intre în Casa Domnului nici după 26 de ani de la cununia civilă. Este un exemplu de urmat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E frumos. Oamenii au dorit sa faca asta si doar acum au reusit. Vezi? Este implinirea unui vis, chiar daca au asteptat 26 de ani. Pntru ei a fost important sa se uneasca si in fata lui Dumnezeu.