| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

dupa nunta cand mirii numara cinstea si remarca ca nu au strans bani suficienti sa achite sala si restul cheltuielilor, le mai arde de luna de miere?

Răspuns Câştigător
| Binladen220 a răspuns:

Verginikavacagrasa la toti ie la fel, luna de miere s-a terminat si incepe cea de rahat. Zi ca n-am dreptate frate

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Se duc la banca, contracteaza un imprumut pentru a-si plati cheltuielile si pleaca pentru cateva zile (daca mai au concediu) sa-si planga de mila intr-o vila la munte sau la mare. laughing

| LoveSleep a răspuns:

Vrei să te însori? Știam eu că va veni ziua asta.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru LoveSleep):

Am sa te dezamagesc si iti voi spune ca eu nu ma insor, insuratoarea nu e pentru mine, prefer sa stau deoparte si sa las altii mai priceputi ca mine sa o faca

| raluk27 a răspuns:

Nu se intampla asta, pentru ca de regula mirii stiu cate persoane vor veni la respectiva nunta. Asa ca vorbesc cu cei de la restaurant, cam cu 3 zile inainte sa se pregateasca meniuri pentru x persoane (cu o marja de +/- 10 persoane). De asemenea, mirii stiu de la bun inceput ce fel de persoane sunt invitatii, asa ca mai mult ca sigur o sa stie de ce valoare aleg meniul (de exemplu, daca stiu ca am rude de la tara, majoritatea pensionari, nu o sa pun meniu de 500 lei/persoana). Oricat de putin ar da cineva tot isi acopera meniul. In cel mai rau caz, iese ban pe ban. Concluzia e ca sunt sanse extrem de mici sa ramana cineva dator vandut dupa nunta. Dar daca nu te insori/mariti, ce te "freaca" grija de luna de miere a oamenilor?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru raluk27):

Asa sunt eu, roman adevarat preocupat de ceea ce se intampla in curtea vecinului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ce mai contează că au sau nu bani? dacă așa se face, așa să fie laughing o prostie și luna asta de miere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu toate nunţile reprezintă "afaceri".

| MrLucas a răspuns:

Asa se intampla cand lumea n-are bani sa treaca strada in schimb fac nunta.

| MaybeJustMe a răspuns:

Depinde, daca sunt din Romania... nu comentez. Daca sunt din alta tara, o insula, un hotel scump, ceva.

| niki1003 a răspuns:

Nu cred ca le mai arde de luna de miere